Suomen Sulkapalloliiton vanhat sivut – uudet löytyvät osoitteesta:www.sulkapallo.fi



Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
3.9. - 4.9. SaSuPa Heikinpohjantie 33 Savonlinna Sasupan Startti seniorieliitti V,A, B, C, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, PK-TK-PN-TN-17-15-13
10.9. - 11.9. KaaSu Tallakatu 2, 20660 LITTOINEN Kaarinan XXIII Kansalliset kilpailut 2011 V, A, B, C, 35, 45
17.9. - 18.9. ParBa Koulumestarinkatu 5 Saaristo Eliitti V,A,B,C
24.9. - 25.9. Sul-Kis Linjurinkatu 12, 78200 Varkaus Varkauden Tähtikisat V, A , B ,C ,35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 19, 17, 15, 13, 11
24.9. - 25.9. PoPy Metsämiehenkatu 5 PoPyn kans. 2011 MK-MN-A-B-C, MN-35-45-55-60, NK-A,B,C, NN-SN-A-C, PK-19-17-15-13-11, TK-17-15-13-11, SN-A,B,C
1.10. - 2.10. PuiU Ratsastie 10, Helsinki Puiu Juniori - Eliitti 17, 15, 13, 11
1.10. - 2.10. TuPy Kongressikatu 1, 20500 Turku Turun Pyrkivän kansalliset V, A, B, C
7.10. - 9.10. ESB Matinkartanontie 1, Espoo Open Nordic Senior Championships 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
15.10. - 16.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Tähtikilpailu V, A, B, C, TK-TN-PK-PN-15, 13, 11
15.10. - 16.10. SaSu Yliopistonranta 3 70700 Kuopio Savon Sulan kansalliset V, A, B, C, PK-TK-17-15-13-11, MK-35-40-45-50, NK-35
21.10. - 23.10. HBC Huopalahdentie 28, Helsinki Helsinki Open 2011 Valio, A, B, C
29.10. - 30.10. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän Tähtikisat V,A,B,C,11,13,15,17,35,45,55,65
5.11. - 6.11. RaSu Kisakuja 4, 21120 Raisio Seniori Eliitti, Raisio V,A,B,C,35,40,45,50,55,60,65,70
5.11. - 6.11. OSUKO Latukuja 2, Vantaa Osukon kansallinen 2011 V,A,B,C,MK-MN-35
12.11. - 13.11. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900 Helsinki Sportia Sulkis Junior Tournament PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
12.11. - 13.11. ÖIF Latukuja 2, 01280 VANTAA Joukkue-SM Sarjakilpailu
12.11. - 13.11. ParkS Niementie 10, 39700 Parkano ParkS - kansalliset A,B,C,35,40,45,50,55,60,65,70,17,15,13,11
19.11. - 20.11. VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Vipsun nelurikisat MN-NN-SN-A-B-C-35-45-55
19.11. - 20.11. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Juniori-Eliitti 17-15-13-11
26.11. - 27.11. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clearin Tähtikisat V, A, B, C, PK-TK-PN-TN-15-13-11, MK-NK-MN-NN-35-45
26.11. - 27.11. KajSu Ratakatu 2 Straumann Games - tähtikisa V,A,B,C,MK35-40-45-50-55,PK13-15-17,TK13-15-17,SN
2.12. - 4.12. Sulkaset Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Ylöjärven Liikuntakeskus Open V, A, B, C
3.12. - 4.12. MarSu Latukuja 2, 01280 Vantaa Marsun Syyskilpailut A,B,C,35,45,17,15,13,11
9.12. - 11.12. HBC Huopalahdentie 28, Helsinki / Latukuja 2, Vantaa FIJC + Finnish Junior Elite Tournament 19, 17, 15, 13, 11
6.1. - 6.1. SSuL Junioreiden taito- ja joukkuekisa Joukkue- ja taitokisa junioreille
14.1. - 15.1. VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Pelipaita.fi–turnaus A, B, C, MN-MK-35-45-50-55
14.1. - 15.1. ILSU Pogostantie 13 82900 Ilomantsi Ilomantsin Sulan kansalliset V, A, B, C, 35, 40, 45, 50 ,55, 60 PK, TK-17,-15,-13
21.1. - 22.1. MaSu Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Masun kansalliset 2012 A, B, C, 17, 15, 13, 35, 45,
21.1. - 22.1. ESB Matinkartanontie 1 Espoo ESB-Yonex Junior Elite Tournament 17, 15, 13, 11
28.1. - 29.1. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900 Helsinki Sportia Sulkis Junior Tournament PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
28.1. - 29.1. KauWi Vaasantie 22, 62375 YLIHÄRMÄ Kauhavan Wisa 100 v-juhlakilpailu V,A,B,C,15,13,11,35,45,55
28.1. - 29.1. HämSu Hattelmalantie 25, 13100 Hämeenlinna Hämeenlinnan Kansalliset A, B, C MK-40-50, MN-40, PK-TK-17-15
3.2. - 5.2. SSuL Rajatorpantie 23, 01600 Vantaa Suomen mestaruuskilpailu V
11.2. - 12.2. RaSu Kisakuja 4, 21120 Raisio Raision Tähtikisat V,A,B,C 35,45,50,
11.2. - 12.2. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Espoo Women's Open 2012 NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-22-17-15-13-11
11.2. - 12.2. OSUKO Latukuja 2, Vantaa Osukon Härkäkisat 2012 MK-MN-V-A-B-C-35
18.2. - 19.2. KouSS (Haali) Myllypuronkatu 3, 45150 Kouvola / (Lyseo) Palomäenkatu 31, 45100 Kouvola Helmi-kisat A,B,C,PK-TK-17-15-13,PN-TN-15-13,MK-MN-40-50-60
25.2. - 26.2. ÖIF Latukuja 2, 02180 Vantaa Vantaan Tähtikisa V, A, B, C, PK-TK-15-13-11
3.3. - 4.3. BMK-84 Fleminginkatu 19 10600 Tammisaari EK-SLAGET Juniori-Eliitti 17,15,13,11
3.3. - 4.3. HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon IX kansalliset V, A, B, C, 50
10.3. - 11.3. ESB Matinkartanontie 1 Espoo ESB-Yonex Elite Tournament V, A, B, C
17.3. - 18.3. ÖIF Latukuja 2, 02180 Vantaa Ikäluokkamestaruus 17, 15, 13, 11
24.3. - 25.3. SST Ratsastie 10, Helsinki Nuorten ja Seniorien SM 2012 19, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
24.3. - 25.3. TeSu Vellamontie 9, 90510 OULU Tervasulan Kansalliset 2012 V,A,B,C,MK-NK-40-45-50-55, PK-TK-17-15-13-11, PN-TN-15-13
29.3. - 1.4. SSuL Rajatorpantie 23, 01600 Vantaa Finnish Open
31.3. - 1.4. L-S Kariniemenkatu 21, Lahti Päijät-Hämeen kansalliset 2012 V,A,B,C,17,13
8.4. - 9.4. Bisku Latukuja 2, Vantaa Backaksen Iskun Pääsiäisturnaus A, B, C, 35, 45, 50, 55
14.4. - 15.4. TuSu Kekkurintie 6, 20320 Turku Turun Sulan Kansalliset 2012 V, A, B, C, 35, 45, 55
14.4. - 15.4. WilSu Pohjolankatu 29 Lappeenranta Open Eliittikisa V, A, B, C, MK- NK-35-50, MN-50, PK-PN-TK-TN-15-13,
21.4. - 22.4. HYSY Matinkartanontie 1, 02230 Espoo HYSY:n kansalliset A,B,C
21.4. - 22.4. SSI Petter Kumpulaisentie 30 74130 Iisalmi Sulkasadon kansalliset kilpailut V,A,B,C,17,15,13,35,45
21.4. - 22.4. ParBa Koulumestarinkatu 5 Paraisten Juniori eliitti 19,17,15,13,11
28.4. - 28.4. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä JySS:n yksipäiväiset V,A,B,C,11,13,15,17,55,65
5.5. - 6.5. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Clearin Kansalliset (Juniorikisat) V,A, B, C, 17,15,13,11
5.5. - 6.5. SSuL TBA I-divisioona 2012 Sarjakilpailusääntöjen muukaan
11.5. - 13.5. PuiU Ratsastie 10, Helsinki Puiu Eliitti VABC
19.5. - 20.5. ÖIF Latukuja 2, 02180 Vantaa ABC-luokkamestaruudet A, B, C, V