Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
05.09.2009 - 06.09.2009 LOB-82 Kunnanmäki 3 , Rantakylä Mikkeli Seniorieliitti MN-NN-SN-35-40-45-50-55-60-65-70
12.09.2009 - 13.09.2009 KaaSu Tallakatu 2 ; Littoinen Kaarina 700-vuotta; kansallinen V, A, B, C, 40, 50, harraste
19.09.2009 - 20.09.2009 ESB Matinkartanontie 1, 02230 Espoo ESB-Yonex-Elite Tournament V, A, B, C, MK, NK, MN, NN, SN
26.09.2009 - 27.09.2009 Sul-Kis Järvelänkatu 12, 78200, Varkaus Varkauden tähtikisat V, A, B, C, 35, 45, 55, 17, 15, 13
26.09.2009 - 27.09.2009 PoPy Isomäki, Metsämiehenkatu 5 TUL:n Satak.piirin 90 v. juhlakilpailu A,B,C,35,45,55,MK-MN-NK-NN-17,15,PK-TK-13-11
03.10.2009 - 04.10.2009 ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaa Juniori-Eliitti 19, 17, 15, 13, 11
03.10.2009 - 04.10.2009 EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran kansalliset syyskisat V, A, B, C, 40, 50
10.10.2009 - 11.10.2009 HYSY Matinkartanontie 1, 02230 Espoo HYSY:n kansalliset A,B,C ja harraste
17.10.2009 - 18.10.2009 DRIVE Ratsastie 10, Helsinki Wilson Eliitti Drive 2009 V, A, B, C
24.10.2009 - 25.10.2009 ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Joukkue SM
24.10.2009 - 25.10.2009 TuPy Piiparinpolku 23, 20360 Turku Turun Pyrkivän kansalliset A, B, C, 35, 45, 55
24.10.2009 - 25.10.2009 SaSu Yliopistonranta 3, 70700 Kuopio Savon Sulan kansalliset V A B C PK-TK-11-13-15-17-19 MK-NK-35 MK-NK-40 MK-45 MK-50
24.10.2009 - 25.10.2009 BMK-84 Fleminginkatu 19 Tammisaaren kansalliset 17,15,13,11
31.10.2009 - 01.11.2009 TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo TS:n junnukilpailu 15, 13, 11
31.10.2009 - 01.11.2009 OSUKO Latukuja 2, Vantaa Osukon syysturnaus V,A,B,C
06.11.2009 - 08.11.2009 Sulkaset Elotie 14, 33470 Ylöjärvi Ylöjärven Liikuntakeskus Open, Eliitti 3 V, A, B, C
07.11.2009 - 08.11.2009 Smash-Sulkis Varikkotie 4 00900 Helsinki Smash-Sulkis Junior Tournament 17-15-13-11 Mk,Mn ja Nk,Nn
14.11.2009 - 15.11.2009 MarSu Latukuja 2, Vantaa MarSun Syyskilpailut A, B, C, 45, 40, 35, 17, 15, 13
14.11.2009 - 15.11.2009 SaSuPa Moinsalmentie 1042, Savonlinna SaSuPa:n kansalliset valio, A, B, C, kp -35, -45, -55, np-35, -50, pk,tk -13, -15, -17
14.11.2009 - 15.11.2009 RaSu Kisakuja 4,21200 Raisio Raision kansallinen V,A,B,C,35,45, harraste
20.11.2009 - 22.11.2009 HBC Ratsastie, Helsinki Helsinki Open / Anders Segercrantzin muistokilpailu V, A, B, C
21.11.2009 - 22.11.2009 KaaSu Tallakatu 2 ; Littoinen Kaarinan Seniori Eliitti 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
28.11.2009 - 29.11.2009 VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Keravan kansalliset 2009 A, B, C, 35, Harraste-MK-MN
28.11.2009 - 29.11.2009 ParBa Koulumestarinkatu 10 Paraisten Eliitti V,A,B,C
05.12.2009 - 06.12.2009 JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän Tähtikisat V A B C 35 45 55 17 15 13 11
11.12.2009 - 13.12.2009 ESB Otaranta 6, 02150 Espoo Finnish Junior Elite Tournament 17, 15, 13, 11, PK, TK, PN, TN, SN
11.12.2009 - 13.12.2009 ESB Otaranta 6, 02150 Espoo FIJC, BE Junior Circuit 19
19.12.2009 - 20.12.2009 Aluemestaruudet
09.01.2010 - 10.01.2010 TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tammieliitti, 50-vuotiaan Tapion Sulan juhlakilpailu V, A, B, C, TK-TN-PK-PN-15-13-11
16.01.2010 - 16.01.2010 SSuL Latukuja 2, 01280 Vantaa Junioreiden taito- ja joukkuekisa 15,13,11
16.01.2010 - 17.01.2010 Smash-Sulkis Varikkotie 4 00900 Helsinki Smash-Sulkis Tournament B,C
16.01.2010 - 17.01.2010 KajSu Ratakatu 2, 87100 KAJAANI Straumann Games V,A,B,C,MK-MN-45-55,PK-TK-17-15-13,PN-TN-17-15
23.01.2010 - 24.01.2010 HämSu Hattelmalantie 25, 13100 Hämeenlinna Hämeenlinnan kansalliset A,B,C MK-40-50, MN-40, PK-TK-17-15
23.01.2010 - 24.01.2010 ILSU Pogostantie 13, 82900 Ilomantsi Ilomantsin Sulan kansallinen V,A,B,C,NK-MK-35-40-45-50-55-60,TK-PK-17-15-13,PK11
23.01.2010 - 24.01.2010 ParBa Koulumestarinkatu 10 Paraisten Juniori-Eliitti 11, 13, 15, 17
30.01.2010 - 31.01.2010 OSUKO Latukuja 2, Vantaa Osukon Tähtikisa V,A,B,C
30.01.2010 - 31.01.2010 MaSu Elotie 14, Ylöjärvi Mansen Sulan kansalliset A B C MK-MN-40 PK-TK-13-15-17
05.02.2010 - 07.02.2010 SSuL Ratsastie 10, Helsinki, p.09–31087892 SM V
13.02.2010 - 14.02.2010 ÖIF Latukuja 2 , 01280 Vantaa U19 SM 19
13.02.2010 - 14.02.2010 ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaa Seniori-Eliitti 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90
20.02.2010 - 21.02.2010 KauWi Vaasantie 22, 62375 Ylihärmä Kauhavan kansalliset V, A, B, C, 35, 45, PK-TK,17, 15, 13
20.02.2010 - 21.02.2010 RaSu Kisakuja 4,21200 Raisio Raision Tähtikisa V,A,B,C,35,45, harraste
27.02.2010 - 28.02.2010 KouSS (Haali) Myllypuronkatu 3, 45150 Kouvola / (Lyseo) Palomäenkatu 31, 45100 Kouvola Kansalliset Helmi-kisat A B C KP-17-15-13 NP-15–13 SN-15 MK-MN-40-50
27.02.2010 - 28.02.2010 TeSu Vellamontie 9, 90500 Oulu Tervasulan Tähtikisat V,A,B,C,35,45,50,55,17,15,13,11
06.03.2010 - 07.03.2010 SSuL Miesten III divisioona
06.03.2010 - 07.03.2010 TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Espoo Women's Open 2010 NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-22-17-15-13-11, NK-NN-harraste
13.03.2010 - 14.03.2010 LOB-82 Kunnanmäki 3 , Rantakylä Mikkeli Lobin Kansalliset V, A, B, C, 35, 45, 55, 17, 15, 13
13.03.2010 - 14.03.2010 ÖIF Latukuja 2, 01280 VANTAA Vantaan Eliitti V, A, B, C
20.03.2010 - 21.03.2010 SST Ratsastie 10, Helsinki Seniorien SM 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
20.03.2010 - 21.03.2010 HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon VII kansalliset sulkapallokilpailut V, A, B, C, 50
27.03.2010 - 28.03.2010 L-S Asikkalantie 14, 17200 Vääksy Päijät-Hämeen kansalliset V A B C 17 15 13 11 35 45 50 harraste. Kaikki pelimuodot
27.03.2010 - 28.03.2010 HBC Ratsastie 10, Helsinki HBC Ikäluokkamestaruudet 2010 11, 13, 15, 17 / PK, TK, PN, TN, SN
04.04.2010 - 05.04.2010 Bisku Läntinen Valkoisenlähteentie 52, 01300 Vantaa Backaksen Iskun Pääsiäisturnaus B, C, 35, 45, 50, 55, harraste
10.04.2010 - 11.04.2010 WilSu Pohjolankatu 29 WilSu Eliitti V, A, B, C, MK-NK-35-50, PK-PN-TK-TN-15-13-11
17.04.2010 - 18.04.2010 EVe Eurantie 37. 27510 Eura Euran kansalliset kevätkisat V, A, B, C, 40, 50
17.04.2010 - 18.04.2010 JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Juniori Eliitti 17, 15, 13, 11
17.04.2010 - 18.04.2010 SSI Petterkumpulaisentie 30 sulkasadon kansalliset V,A,B,C,17,15,13,35,45,harraste
22.04.2010 - 25.04.2010 SSuL Rajatorpantie 23, 01600 Vantaa, p. 010 633 03 03 Finnish Open International
08.05.2010 - 09.05.2010 PuiU Latukuja 2, Vantaa ABC luokkamestaruudet V,A,B,C
15.05.2010 - 16.05.2010 TuSu Piiparinpolku 22, Runosmäki Turun Sulan kansalliset V,A, B, C, 35, 45, 55, harraste
29.05.2010 - 30.05.2010 SSuL Latukuja 2, 01280 Vantaa I divisioona