Suomen Sulkapalloliiton vanhat sivut – uudet löytyvät osoitteesta:www.sulkapallo.fi

[ vanhempi uutinen ] [ uudempi uutinen ]



Viikonloppuna pelattujen ABC luokkamestaruuksien kilpailukaaviot ja lopputulokset
löytyvät alla olevasta linkistä:

 http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=14818

Onnittelut kaikille mitalisteille, myös "täyteluokissa" ;-)

Ensi vuonna Lappeenrannassa !

---------------------------------------------------------------------------------------------------

MUUTOKSIA (Päivitetty 18.5.2007 klo 22:30) viimeisimmät muutokset lihavoituna

MKV
Iwo Zakowski (ÖIF) jää pois, tilalle Harri Helin (TS) - peliajat alkuperäisen kaavion mukaan !!
Aki Kananen jää pois, B-poolin muille pelaajille W.O.

MKA
Roni Lyytinen (Sulkaset) jää pois, peli #12 la klo 09:30, wo Mikael Elfving (RaSu)

MNA
Roni Lyytinen (Sulkaset) jää pois, tilalle Ville Rasi (Sulkaset)

SNA
Miikka Nummelin/Mirva Nummelin jää pois, peli #17 la klo 19:30, wo Juha Antila/Kirsi Nipuli
Roni Lyytinen (Sulkaset) jää pois, Tuulia Ollikainen odottaa paria

MKB
Miikka Nummelin (TuPy) jää pois, peli # 36 la klo 10:00, w.o. Michael Ristamiemi (TS)
Kimmo Turunen (Sulkaset) jää pois, peli # 48 la klo 10:30, w.o. Jouni Junnila

MNB
Miikka Nummelin (TuPy) jää pois, tilalle Antti Huikuri (WilSu)
Oskari Leppänen (ÖIF) jää pois, Antti Huikuri ja Sami Pinta otteluun # 9 la klo 14:00, Ilkka Halonen/Mika Eriksson (pelistä # 11) suoraan peliin # 22 la klo 15:30
Tero Mäkelä (Su-Si) jää pois, Reima Linnanvirta odottaa paria

NNB
Mirva Nummelin (TuPy) jää pois, Katri Koposen pariksi Annamari Tuominen (NaMi)

SNB
Tero Mäkelä jää pois, Päivi Saarisen pariksi Lauri Nuorteva

NKC
Mirva Nummelin (TuPy) jää pois, peli # 8 la klo 14:00, w.o. Tuikku Anttila (ParBa)
Roosa Saarinen (ESB) jää pois, peli # 20 la klo 16:30, w.o. Tuikku Anttila (ParBa)

MNC
Christoffer Andersson (ÖIF) jää pois, Pasi Soveri odottaa paria

NNC
Roosa Saarinen (ESB) jää pois, Riikka Sinkko odottaa paria

SNC
Christoffer Andersson (ÖIF) jää pois, tilalle Markus Pohjonen (SC Kokkola)

MKD
Oskari Leppänen (ÖIF) jää pois, peli # 34 la klo 10:30, w.o. Jens Nyström
Eero Pekkanen (SaSu) ei pelaa kaksinpeliä (# 12 la klo 09:00),  Timo Joensuu toiselle kierrokselle
Aki Puhka (HYSY) jää pois, peli # 16 la klo 09:00, w.o. Juha Kvist (ÖIF)