Suomen Sulkapalloliiton vanhat sivut – uudet löytyvät osoitteesta:www.sulkapallo.fi

[ vanhempi uutinen ] [ uudempi uutinen ]



Seuraedustuksen muutokset on alla olevan listan mukaisina toteutettu sekä lisenssirekisteriin että Goodmintoniin 20.12.2013 klo 16:15.

Muutetut tiedot näkyvät molemmissa järjestelmissä pelaajan koko historian ajan takautuvasti.

Mahdolliset virheet pyydetään raportoimaan pikaisesti osoitteeseen toimisto@sulkapallo.fi


Määräaikaan mennessä saapuneet ja maksetut seuraedustusten muutoshakemukset on listattu alla ja liitteessä uutisen lopussa. Myös linkki sääntöihin löytyy uutisen lopusta.

Entisten seurojen edustajilla on kaksi viikkoa aikaa kommentoida siirtoja, kommentit lähetetään Kilpailutoimintaryhmä sihteerille osoitteeseen ilkka.hellgren@sulkapallo.fi. Kommentointi ei Edustussääntöjen mukaan vaikuta siirtojen toteutumiseen. Kilpailutoiminnan ryhmä päättää siirtojen hyväksymisestä 19.12.2013 mennessä ja ne julkaistaan ennen 1.1.2014. Varsinaiset muutokset lisenssi- ja pelaajarekisteriin tehdään 31.12.2013.
Muutokset saattavat vaikuttaa seuraavien kilpailujen ilmoittautumisten hyväksymiseen/arvontaan/laskuttamiseen ja siksi muutokset niihin osallistuvien pelaajien osalta voidaan tehdä 20.12. tai 27.12. erikseen niin pyydettäessä.

  1. Pohjanmaan Eliitti 4, 4.-5.1. 2014, ilmoittautuminen päättyy 23.12. - muutokset 20.12.2013
  2. Ilomantsin Sulka, 11.1.2014, ilmoittautuminen päättyy 2.1.2014 - muutokset 27.12.2013
  3. Nastola Minton, 11.1.2014, ilmoittautuminen päättyy 27.12. - muutokset 20.12.2013

Kotimaisten pelaajien haetut seuraedustuksen muutokset (1.1.2014)
Nimi Luokka Vanha Seura Uusi Seura ID
Hautala Petri V Jyväskylän Sulkapalloseura Espoon Sulkapallo-Badminton 3339
Mäkelä Riina V Halikon Sulkis Sulkaset 2810
Saksa Tommi V Hämeenlinnan Sulkapalloilijat Sulkapalloseura Drive 1878
von Pfaler Julius V Helsingfors Badminton Club Puistolan Urheilijat 2822
Kallio Anne-Mari A Parkanon Sulkapalloseura Toijalan Valpas 2103
Koponen Katri A Jyväskylän Sulkapalloseura Espoon Sulkapallo-Badminton 2847
Saari Tommi A Sulkaset Lahti-Sulkkis 2558
Simola Jori A Ahjolan Sulkapallokerho Jyväskylän Sulkapalloseura 3324
von Pfaler Casper A Helsingfors Badminton Club Puistolan Urheilijat 2823
Ylinen Tuike A Tapion Sulka Lahti-Sulkkis 2627
Kortelahti Harri B Halikon Sulkis Kurikan Ryhti 2735
Rantala Tomi B Kurikan Ryhti Vaasan Sulkis 3492
Roinela Ulla B Kosken Sulka Jyväskylän Sulkapalloseura 303
Timoskainen Eeva B Polvijärven Vauhti Ilomantsin Sulka 1207
Ahlsten Miko C LOB-82 Mansen Sulka 3118
Helminen Lauri C Let-96 Savon Sulka 4352
Kari Serafia C Keravan Sulkapalloseura VIPSU Mansen Sulka 5381
Karlsson Pernilla C Paraisten Badminton Sulkapalloseura Clear 5074
Kippola Olli C Let-96 Ylivieskan Tennisseura 3113
Leppälä Jari C Ylivieskan Tennisseura Savon Sulka 5578
Lindqvist Konsta C Tuusulan Tennisseura Jyväskylän Sulkapalloseura 2928
Mogensen Ditte C Helsingin Yliopiston sulkapalloyhdistys Sulkapalloseura Drive 5232
Oksanen Mauri C Badminton Club Backhand Mäntsälän Sulkapalloseura 4574
Oldorff Joakim C Espoon Sulkapallo-Badminton Tapion Sulka 4989
Packalén Stefan C Östersundom IF Espoon Sulkapallo-Badminton 2348
Rantala Daniel C Sulkapalloseura Clear Raision Sulkapalloilijat 5448
Terävä Juuso C LOB-82 Mansen Sulka 5530
Tuure Ville C Savon Sulka Jyväskylän Sulkapalloseura 3591

Ulkomaisten pelaajien rekisteröinnit

Nimi G Kotimainen seura Maa ID
Ito Yumi F Joen Sulka Japani 6108
Nielsen Jonas M Helsingfors Badminton Club Tanska 4429
Marga Marite F Raision Sulkapalloilijat Viro 6147

Seurasiirrot 20140101.pdf

Edustussäännöt