Suomen Sulkapalloliiton vanhat sivut – uudet löytyvät osoitteesta:www.sulkapallo.fi



Ilmoittautumaan

Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
31.8. - 1.9. SaSuPa Koulutie 2 SaSuPa startti 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, V, A, B, C, 17, 15, 13, 11
7.9. - 8.9. HanSu Ratsastie 2 Hanhensulan XIII Kansallinen A,B,C,17,15,40,50
7.9. - 8.9. KaaSu Tallakatu 2, 20660 Littoinen Kaarinan XXV kansalliset juhlakilpailut 2013 V, A, B, C, 35, 45, 50, 65
14.9. - 15.9. ParBa Koulumestarinkatu 5 Saaristo Eliitti 1 V, A, B, C
21.9. - 22.9. Sul-Kis Järvelänkatu 12, 78200 Varkaus Varkauden 30-vuotis juhlakisat V,A,B,C,19,17,15,13,11,35,40,45,50,55,60,65
21.9. - 22.9. PoPy Metsämiehenkatu 5, ISOMÄKI PoPyn kansallinen V, A, B, C, 35, 45, 55, 65, PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
28.9. - 28.9. YlTe Närhitie 2, 84100 Ylivieska Ylivieskan Yksipäiväiset MK-MN-V-A-B-C
28.9. - 29.9. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaan Juniori-Eliitti 2013 19, 17, 15, 13, 11, 9 (minisulkis)
5.10. - 6.10. HBC Ratsastie, Helsinki (+ Huopalahdentie 28, Helsinki) Helsinki Open Eliitti 2 V, A, B, C
12.10. - 13.10. SaSu Yliopistonranta 3, 70700 Kuopio Savon Sulan kansalliset V, A, B, C, PK-PN-TK-TN-17-15-13-11, MK-MN-35-40-45-50, NK-NN-35
12.10. - 13.10. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Babolat- poolikisa V, A, B, C, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 17, 15, 13,11
19.10. - 20.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Juniori-Eliitti 2013 19, 17, 15, 13, 11, TK-PK-9
19.10. - 20.10. SCKokkola Karhintie 5, 68230 Lohtaja SC Kokkolan kansalliset A, B, C, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 17, 15, 13, 11
26.10. - 27.10. TuPy Piiparinpolku 22, 20360 Turku Turun Pyrkivän Kansalliset 2013 V, A, B, C, 35, 45, 55, Harraste
2.11. - 3.11. ParkS Niementie 10 ParkS kansalliset A,B,C,17,15,13,11,35,40,45,50,55,60
2.11. - 3.11. BMK-84 Fleminginkatu 19 10600 Tammisaari BMK-84 kansalliset A,B,C,19,17,15,13,11
9.11. - 10.11. OSUKO Latukuja 2, Vantaa OSUKOn syyskisat V,A,B,C,MK-MN-35-40
9.11. - 10.11. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900 Helsinki Sportia Sulkis Junior Tournament PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
9.11. - 10.11. ESB Matinkartanontie 1, 02230 ESPOO Joukkue-SM 2MK, 2NK, MN, NN, SN
16.11. - 17.11. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Kansalliset Syyskisat V, A, B, C, 40, 50
16.11. - 17.11. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Tähtikisa 2013 V, A, B, C, PK-TK-PN-TN-15, 13, 11
22.11. - 24.11. ESB Otaranta 6 YONEX Finnish International Junior Elite Tournament 17, 15, 13, 11
22.11. - 24.11. ESB Otaranta 6 YONEX Finnish International Junior Championships 19
30.11. - 1.12. MarSu Latukuja 2, 01280 Vantaa MarSun 40-vuotisjuhlakilpailut A,B,C,35,45,50,17,15,13,11
30.11. - 1.12. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän Tähtikisat V, A, B, C, 17, 15, 13, 11, 35, 45, 55, 65
7.12. - 8.12. DRIVE Ratsastie 10 Drive Elite 2013 Eliitti 3 V, A, B, C
14.12. - 15.12. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Seniori Eliitti RaSu 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, V, A, B, C
14.12. - 15.12. HBC Ratsastie, Helsinki (+ Huopalahdentie 28, Helsinki) HBC JunioriKilpailu 19, 17, 15, 13, 11, 9
4.1. - 5.1. KauWi Opistotie 1, 63100 KUORTANE Pohjanmaa Eliitti 4 V,A,B,C,35,40,45,50,55,60,19,17,15,13,11
6.1. - 6.1. Latukuja 2, 01280 Vantaa Junioreitten taito- ja joukkuekilpailu 15, 13, 11
11.1. - 12.1. NaMi Pajulahdentie 167, 15560 Nastola Pajulahti CUP Tähtikisa V, A, B, C, 40, 50, 60
11.1. - 12.1. ILSU Pogostantie 13 82900 Ilomantsi Ilomantsin Sulan kansalliset V,A,B,C,35,40,45,50,55,60,PK-TK-17-15-13
18.1. - 19.1. MaSu Elotie 14, Ylöjärvi Mansen Sulan kansalliset A, B, C, D, 13, 15, 17, 40, 50
18.1. - 19.1. BMK-84 Fleminginkatu 19 10600 Tammisaari Ekslaget 2013 17,15,13,11
25.1. - 26.1. HämSu Hattelmalantie 25, 13100 Hämeenlinna Hämeenlinnan Kansalliset A,B,C,MK-MN-40-50-60
25.1. - 26.1. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900 Helsinki Sportia Sulkis Junior Tournament PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
25.1. - 26.1. KauWi Vaasantie 22, 62375 Ylihärmä Kauhavan kansalliset V, A, B, C, 35, 45, 55, 15, 13, 11
31.1. - 2.2. SSul Rajatorpantie 23, Vantaa SM 2014 V
8.2. - 9.2. VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Macron-turnaus 2014 (kans) A, B, C, MK-MN-SN-35-45-55-65
8.2. - 9.2. PuiU Ratsastie 10 Helsinki U17 ja U15 SM ja U13-11 Ikäluokkamestaruus 17, 15, 13, 11
15.2. - 16.2. KajSu Ratakatu 2, 87100 Kajaani Straumann Games V,A,B,C,19,17,15,13,11,40,50
15.2. - 16.2. Sulkaset Teerivuorenkatu 14, 33300 Tampere Sulkasetin Seniorieliitti 2014 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, A, B, C, PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
22.2. - 23.2. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Raision tähtikisat V, A, B, C, 35, 40, 45, 50, 55
22.2. - 23.2. KouSS Myllypuronkatu 3, 45150 Kouvola ja Palomäenkatu 31, 45100 Kouvola HELMI-kisat A, B, C, MK-MN-40-50-60, PK-TK-17-15-13-11, PN-TN-15-13
1.3. - 2.3. ESB Matinkartanontie 1 ESB Yonex Elite Tournament Eliitti 5 V, A, B, C
8.3. - 9.3. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Espoo Women's Open 2014 NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-19-17-15-13-11
8.3. - 9.3. OSUKO Latukuja 2, Vantaa OSUKOn Härkäkisat MK-MN-V-A-B-C-35-40
8.3. - 9.3. SSI Petteri Kumpulaisentie 30, Iisalmi Sulkasadon kansalliset kilpailut V, A, B, C, 35, 45, 50, 17, 15, 13
15.3. - 16.3. HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon XI kansalliset kisat A,B,C, MK-MN-40-50
15.3. - 16.3. SaSuPa Raviradantie, Mikkeli Sport Forum Open (kans) V, A, B, C, 35, 45, 50, 55, 60, 17, 15, 13, 11
22.3. - 23.3. ParBa Koulumestarinkatu 5 ParBa Kevätkarkelot (kans) V, A, B, C, 15, 13, 11 (Harraste)
22.3. - 23.3. TeSu Vellamontie 9, 90510 OULU Tervasulan Kansalliset 2014 V, A, B, C, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 19,17, 15, 13, 11
22.3. - 23.3. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa AKTIA Juniorineluri Vantaa 2014 (kans) PN-TN-SN-19-17-15-13-11
28.3. - 30.3. SST Ratsastie 10, Helsinki Nuorten ja Seniorien SM 2014 19, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
3.4. - 6.4. SSul Rajatorpantie 23, Vantaa Finnish Open V
12.4. - 13.4. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Kansalliset Kevätkisat V, A, B, C, 40, 50
12.4. - 13.4. L-S Kariniemenkatu 21, Lahti Päijät-Hämeen kansalliset 2013 V, A, B, C, 17, 15, 13, 35, 45
12.4. - 13.4. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän juniorieliitti 19, 17, 15, 13, 11, 9, A, B, C, 40, 50, 60
20.4. - 21.4. Bisku Läntinen Valkoisenlähteentie 52 Backaksen Iskun Pääsiäisturnaus A,B,C,35,45,50,55,60
26.4. - 27.4. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Sulkapallokauppa.com Eliitti 6 V, A, B, C, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 17, 15, 13,11
3.5. - 4.5. PuiU Ratsastie 10 PuiU 85-vuotis juhlakilpailu Tähti V,A,B,C
17.5. - 18.5. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Luokkamestaruuskilpailu A-B-C A, B, C, V
24.5. - 25.5. TuSu Piiparinpolku 22, Runosmäki Turku Turun Sulan Kansalliset V,A,B,C,HARRASTE
29.5. - 29.5. SSuL Pohjanlahdentie 12 (http://jyvaskyla.fi/liikunta/sisaliikuntapaikat/graniitti) I-Divisioona MK, NK, MN, NN, SN, 1 peli/ottelu kutakin

Ilmoittautumaan