Suomen Sulkapalloliiton vanhat sivut – uudet löytyvät osoitteesta:www.sulkapallo.fi



Ilmoittautumaan

Ajankohta Järjestäjä Pelipaikka Kilpailu Luokat
30.8. - 31.8. MaSu Elontie 14 Mansen Sulan APACS Seniorieliitti 35,40,45,50,55,60,65,70,75,80,17,15,13
6.9. - 6.9. YlTe Närhitie 2, 84100 Ylivieska Ylivieskan Yksipäiväiset MK-MN-NK-NN-A-B-C
6.9. - 7.9. ParBa Koulumestarinkatu 5 Saaristo Eliitti 1 V, A, B, C
13.9. - 14.9. SaSuPa Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna SaSuPa:n Startti A, B, C, 35,45,50,60,17,15
20.9. - 21.9. HanSu Ratsastie 10 BC Hanhensulan XIV kansallinen A, B, C, 40, 50
20.9. - 21.9. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaan Juniorieliitti 2014 19, 17, 15, 13, 11, (Minisulkis)
20.9. - 21.9. KaaSu Tallakatu 2, 20660 Littoinen Kaarinan XXVI Kansalliset Kilpailut 2014 A, B, C, 35, 40, 50, 60, 65
27.9. - 28.9. HYSY Varikkotie 4, 00900 Helsinki HYSYn Kansalliset A, B, C
27.9. - 28.9. PoPy Metsämiehenkatu 6, Kouvonraitti 7 Porin Pyrinnön Sulkapallojaoston 60v. Juhlakilpailu V, A, B, C, 35, 45, 55
27.9. - 28.9. Sul-Kis Järvelänkatu 12 APACS tähtikilpailut V,A,B,C,35,45,50,55,17
4.10. - 5.10. ESB Matinkartanontie 1 Espoo ESB-YONEX Eliitti V, A, B, C, PK-TK-PN-TN-15, 13, 11
11.10. - 12.10. SaSu Yliopistonranta 3, 70700 Kuopio Savon Sulan kansalliset A, B, C, PK-PN-TK-TN-17-15-13, MK-MN-35-40-50, NK-NN-35
11.10. - 12.10. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku Babolat poolikisa (Tähti) V, A, B, C, 35, 45, 50, 15, 13
18.10. - 19.10. Sulkaset Teerivuorenkatu 14, 33300 Tampere Sulkasetin Tähtikisat V, A, B, C, 17, 15, 13, 35, 45, 55
24.10. - 26.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Finnish International Junior Elite 2014 17, 15, 13, 11, TK-PK-9
24.10. - 26.10. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Finnish International Junior Championchips 2014 19
25.10. - 26.10. TuPy Kekkurintie 6, 20320 Turku Turun Pyrkivän Kansalliset 2014 A, B, C, 35, 45, 55, 17, 15, Harraste, Avoin
1.11. - 2.11. ÖIF Varikkotie 4, Helsinki Joukkue SM Sarjakilpailusääntöjen mukaan
1.11. - 2.11. BMK-84 Fleminginkatu 19 10600 Tammisaari BMK-84 Kansalliset A,B,C,19,17,15,13,11
8.11. - 9.11. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900, Helsinki Sportia Sulkis Junior Tournament PK-TK-PN-TN-17-15-13-11
8.11. - 9.11. OSUKO Latukuja 4, Vantaa Osukon kansalliset 2015 A,B,C,MK-MN-35-40
8.11. - 9.11. EVe Eurantie 37, 27510 Eura Euran Veivin Syyskisa 2014 (kans) A, B, C, 40, 50
15.11. - 15.11. VaSu Bragentie, 65350 Vaasa Kumpoo yksipäiväiset A,B,C,35,40,50,17,15,13
15.11. - 16.11. MarSu Latukuja 2, 01280 Vantaa MarSun syyskilpailut A,B,C,35,45,50
15.11. - 16.11. PuiU Ratsastie 10 Helsinki PuiU juniorieliitti 17, 15, 13, 11, 9
20.11. - 23.11. HBC Ratsastie 10 Finnish International Championships ( V
29.11. - 30.11. RaSu Kisakatu 4,21120 Raisio Raision Seniorieliitti 35,40,45,50,55,60,65,70,75
6.12. - 7.12. JySS Kuntoportti , 40700 Jyväskylä Jyväskylän Tähtikisat V,A,B,C,17,15,13,11,40,50
13.12. - 14.12. DRIVE Ratsastie 10 Victor Eliitti 3 Drive 2014 V, A, B, C
3.1. - 3.1. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaan Juniorinelurit 2015 (kans) PN-TN-SN-19-17-15-13-11
3.1. - 3.1. LOB-82 Raviradantie, 50100 Mikkeli Sport Forum Open II (kans) A,B,C,35,45,55,60,17
4.1. - 4.1. SSuL Latukuja 2, 01280 Vantaa Junioreiden taito- ja joukkuekisa Linkki tämän sivun alareunassa (Minit, 11, 13, 15)
10.1. - 11.1. NaMi Pajulahdentie 167, 15560 Nastola Pajulahti Cup (Tähti) V, A, B, C, 40, 50, 60
17.1. - 18.1. ParBa Koulumestarinkatu 5 Paraisten junnueliitti 19,17,15,13,11,9 (minisulkis)
17.1. - 18.1. HämSu Härkätie 17, 13600 Hämeenlinna Hämeenlinnan Tähtikisat 2015 V,A,B,C,40,50,60,15,13
24.1. - 25.1. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Tapion Sulan Tähtikisa 2015 V, A, B, C, 13, 11, PK-TK-PN-TN-15, PK-TK-9
30.1. - 1.2. SSuL Rajatorpantie 23, Vantaa SM 2015 V
7.2. - 7.2. KajSu Ratakatu 2, 87100 Kajaani Straumann Games 2015 - Tähtikisa V,A,B,C,19,17,13,40,50
7.2. - 8.2. VIPSU Sarvimäentie 35, Kerava Keravan kansalliset 2015 A, B, C, MK-MN-35, MK-MN-45, MK-MN-65, MK-NK-15-13-11
7.2. - 8.2. EVe Eurantie 37, 27510 Eura SenioriEliitti 3 Eura 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
14.2. - 15.2. ÖIF Latukuja 2, 01280 Vantaa Vantaan Eliitti 2015 V, A, B, C, PK-PN-TK-TN-17-15-13-11
21.2. - 22.2. KouSS Myllypuronkatu 3, 45150 Kouvola ja Palomäenkatu 31, 45100 Kouvola HELMI-kisat 20v A, B, C, MK-MN-SN-40-50, PK-TK-17-15-13-11, PN-TN-15-13
21.2. - 22.2. RaSu Kisakatu 4, 21120 Raisio Raisio Tähtikisa V,A,B,C,35,45,50,55,60
28.2. - 1.3. KauWi Vaasantie 22, 62375 Ylihärmä Kauhavan kansalliset A,B,C,13,15,35,40,50,60
7.3. - 8.3. ParkS Opistotie 1, Kuortane Pohjanmaan Tähtikisat V,A,B,C,13,15,35,45,55
7.3. - 8.3. BMK-84 Fleminginkatu 19 10600 Tammisaari SM17, SM15 ja Ikäluokkamestaruus 17, 15, 13, 11
13.3. - 15.3. SST Ratsastie 10, Helsinki Juniorien ja Seniorien SM-kilpailut 19, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70
21.3. - 22.3. OSUKO Latukuja 4 OSUKOn Härkäkisat 2015 MK-MN-A-B-C-35-40
21.3. - 22.3. TS Koivu-Mankkaan tie 3, 02200 Espoo Espoo Women's Open 2015 NK-NN-V-A-B-C-35-45, TK-TN-19-17-15-13-11
28.3. - 29.3. TeSu Vellamontie 9, 90510 OULU Tervasulan 30-vuotis juhlakisa (kansallinen) A, B, C, 35, 45, 55, 17, 15, 13
28.3. - 29.3. HalSu Kuruntie 7, 24800 Halikko Halikon XII kansalliset kisat A,B,C
28.3. - 29.3. DRIVE Ratsastie 10 Drive Juniorikisat 2015 Kansallinen Juniorikilpailu 19, 17, 15, 13, 11, PK-TK-9
2.4. - 5.4. SSuL Finnish Open 2015 V
5.4. - 6.4. Bisku Läntinen Valkoisenlähteentie 52 Backaksen Iskun Pääsiäisturnaus A,B,C,35,45,50,55,60
11.4. - 12.4. L-S Kariniemenkatu 21, Lahti Päijät-Hämeen kansalliset 2015 A,B,C,13,15,17,35,40,45
11.4. - 12.4. ESB Matinkartanontie 1 Espoo ESB-Yonex Junior Elite Tournament 19,15,17,13,11,9
18.4. - 19.4. SSI Petter Kumpulaisentie 30 74130 Iisalmi Sulkasadon kansalliset kilpailut A,B,C,35,45,50,17,15,13
18.4. - 19.4. Smash-Sulkis Varikkotie 4, 00900, Helsinki Sportia Sulkis Tournament MK-NK-MN-NN-A-B-C PK-TK-PN-TN- 17-15-13-11
18.4. - 19.4. Clear Kekkurintie 6, 20320 Turku RSL Open (kans) A, B, C, 35, 40, 45, 50, 15, 13
25.4. - 26.4. WilSu Pohjolankatu 29 Lappeenranta Open V, A, B, C,TK-TN-PK-PN-17-15, 35, 45, 55
2.5. - 3.5. PuiU Ratsastie 10 Helsinki PuiU Tähtikisa V,A,B,C
9.5. - 10.5. SSuL ilmoitetaan myöhemmin I-divisioona MK, NK, MN, NN, SN
9.5. - 9.5. KuRy Keskuspuistikko 33 Kurikka Kurikan Ryhdin yksipäiväiset A,B,C,35,50,60,15,13,11
16.5. - 17.5. TuSu Piiparinpolku 22 20360 Turku Turun Sulan kansalliset A,B,C, HARRASTE
16.5. - 17.5. JySS Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Jyväskylän kevätkisat A,B,C,11,13,15,17,40,50
23.5. - 24.5. HBC Huopalahdentie 28, Helsinki A-B-C Luokkamestaruus A,B,C,V, 11, 9

Ilmoittautumaan